Trailers / 2026 Hooten [TRAILER_TYPE] Stock No: FDR 4PCF 1426
AG 98 Trailers
Livestock Trailer
Quick Specs
| Location: | Okeechobee, FL |
| Stock Number: | FDR 4PCF 1426 |
| Trailer Type: | Livestock Trailer |
| Color: | Industrial Red |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
Options
| Jack: | 7K |
| Frame Type: | Galvanized Steel |
Additional Information
| VIN: | 1426 |
| Stock Number: | FDR 4PCF 1426 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Hooten |
| Model: | 4PCF |