Trailers / 2027 Neckover 3 BALE HAY TRAILER Stock No: LS 263108
AG 98 Trailers
Hay Bale, Livestock Trailer
Quick Specs
| Location: | Okeechobee, FL |
| Stock Number: | LS 263108 |
| Trailer Type: | Hay Bale, Livestock Trailer |
| Color: | Pawnee Tan |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 5459 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 1541 lbs |
| Payload: | 5459 lbs |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | Steel |
Additional Information
| VIN: | 1N9GH2018TT263108 |
| Stock Number: | LS 263108 |
| Year: | 2027 |
| Make: | Neckover |
| Model: | 3 BALE HAY |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |