Trailers / Neckover 6’x12′ Livestock trailer 2025
Neckover 6’x12′ Livestock trailer 2025 1-7K Torsion Elec Brake Axle ST225/75R15 Wheels & Tires w/Spare &Mount Bar Top 3″ Pipe Bumper 12 Gauge Brush Fenders 3-6″ Plank Sides Bow Height: 6’6″ Treated # 2 Pine Floor Adjustable 2 5/16″ GN Ball Coupler LED Lighting w/7Way RV Plug & Sealed Harness 1-12K Ram Drop-Leg Jack 1-Cut Gate 1- D.S. Escape Door Color: Black Tarp : RED
AG 98 Trailers
Livestock Trailer
Quick Specs
| Location: | Okeechobee, FL |
| Stock Number: | NCK-6-X12-LVS |
| Trailer Type: | Livestock Trailer |
| Color: | Black Tarp |
| Length x Width: | 12' 0" x 6' 0" |
| Axles: | 1 |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Length: | 12' 0" |
| Width: | 6' 0" |
Options
| Hitch Type: | Gooseneck Hitch |
| Coupler Size: | Gooseneck 2-5/16" |
| Jack: | 12K |
Additional Information
| Stock Number: | NCK-6-X12-LVS |
| Year: | 2026 |
| Make: | Neckover |